Ako ma zablokovala "Výzva k ľudskosti"

Autor: Martin Čiljak | 6.9.2015 o 20:42 | Karma článku: 9,73 | Prečítané:  1352x

Stala sa mi taká peripetia. Napísal som na fb stránku Výzvy k Ľudskosti dva statusy. V prvom bola linka zo slovenského dennika, v ktorom poukazovali na štedrý príspevok pre migrantov v Nórsku.  

Napísal som, že 4120E mesačne, ktoré podľa článku migrant dostane je na Slovensku horné 1 percento v príjmoch. Do diskusie sa zapojil človek, ktorý mi veľmi dehonestujúcim spôsobom vynadal do.. a to je jedno. Nevadí, však ľudia sú všelijaký.

Dnes som napísal svoj druhý status asi v takomto zmysle, presne už neviem:

"Nemeckí biznis tlačí na Merkelovú, aby prijímala utečencov kvǒli lacnej pracovnej sile, preto ten ústretový postoj k nim. Vymklo sa im to však z rúk, preto chcú zaviesť kvóty  aj do ostatných krajín a zatiahnuť do toho aj Slovensko. Je to čistý biznis"

Príspevok však bol vymazaný a ja som ako užívateľ vyblokovaný, už nemôžem písať na ich stránku.

Popri ostatných statusoch, ktoré sú proti Výzve, a sú na hrane slušnosti a  dosť vulgárne, je to prekvapujúce, prečo si vybrali práve mňa.

Nenapadá ma nič iné len toto: Potrebujú totiž ukázať, že ich odporcovia sú neslušní, vulgárni ľudia a takí ako ja im v tom prekážajú.

A záver?

Takéto filtrovanie dát je charakteristické pre organizácie, ktoré chcú mať patent na pravdu. A tým sa vzďaľujú ideálom, ktoré hlásia.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?