Sociálny oblbníček Smeru

Autor: Martin Čiljak | 12.8.2015 o 23:56 | Karma článku: 12,52 | Prečítané:  1271x

Mám svokru, dlhodobo nezamestnanú, vyše 10 rokov, má nadváhu hodne cez 100kg, 4 roky do dôchodku, nemá nárok na predčasný dôchodok, pretože jej predchádzajúce príjmy na to nestačia. A štát? Dostáva celkom 60E mesačne.

Ako je to možné?

Napriek tomu, že má dvojnásobné VŠ vzdelanie, nevie sa zamestnať. Áno, uvedomujem si prečo, myslím, že hlavná príčina tkvie v nej samotnej. 

Na druhej strane pravidelne chodí na úrad práce a plní úlohy z toho vyplývajúce. Pred časom dostávala 120E-mesačne, z toho sociálne dávky 60E a príspevok na bývanie 60E.

Odkedy bolo vyplácanie sociálnych dávok podmienené aktivačnými prácami a odmietla takúto prácu  zobrať z dôvodu, že bola fyzicky náročná a vzhľadom na svoju telesnú stránku by ju nezvládla, boli jej sociálne dávky odňaté, zostal len príspevok na bývanie.

Jej mesačné náklady na bývanie v malom byte plus jedlo, energie a lieky  sú cca 300 Eur.

 Hádajte, kto jej priloží tých zvyšných 240E?

Asi Vás sklamem, nie je to Róbert Fico, ani nikto z jeho kumpánov zo Smeru alebo Váhostavu. Dokonca ani žiaden existujúci ani pripravovaný sociálny balíček, či oblbníček to nezahŕňa. Sme to my, mladá rodina s dvoma deťmi a tretím na ceste. 

Tak ak náhodou počujem dakde slovo socíálny alebo vidím tie priblblé zlodejské ksichty z plagátov, niečo vo mne kričí: "Kráľ je nahý".  

Nahlas to už asi nemá cenu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?