Sociálny oblbníček Smeru

Autor: Martin Čiljak | 12.8.2015 o 23:56 | Karma článku: 12,52 | Prečítané:  1270x

Mám svokru, dlhodobo nezamestnanú, vyše 10 rokov, má nadváhu hodne cez 100kg, 4 roky do dôchodku, nemá nárok na predčasný dôchodok, pretože jej predchádzajúce príjmy na to nestačia. A štát? Dostáva celkom 60E mesačne.

Ako je to možné?

Napriek tomu, že má dvojnásobné VŠ vzdelanie, nevie sa zamestnať. Áno, uvedomujem si prečo, myslím, že hlavná príčina tkvie v nej samotnej. 

Na druhej strane pravidelne chodí na úrad práce a plní úlohy z toho vyplývajúce. Pred časom dostávala 120E-mesačne, z toho sociálne dávky 60E a príspevok na bývanie 60E.

Odkedy bolo vyplácanie sociálnych dávok podmienené aktivačnými prácami a odmietla takúto prácu  zobrať z dôvodu, že bola fyzicky náročná a vzhľadom na svoju telesnú stránku by ju nezvládla, boli jej sociálne dávky odňaté, zostal len príspevok na bývanie.

Jej mesačné náklady na bývanie v malom byte plus jedlo, energie a lieky  sú cca 300 Eur.

 Hádajte, kto jej priloží tých zvyšných 240E?

Asi Vás sklamem, nie je to Róbert Fico, ani nikto z jeho kumpánov zo Smeru alebo Váhostavu. Dokonca ani žiaden existujúci ani pripravovaný sociálny balíček, či oblbníček to nezahŕňa. Sme to my, mladá rodina s dvoma deťmi a tretím na ceste. 

Tak ak náhodou počujem dakde slovo socíálny alebo vidím tie priblblé zlodejské ksichty z plagátov, niečo vo mne kričí: "Kráľ je nahý".  

Nahlas to už asi nemá cenu.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?